Yasağa karşın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde uzun vasıta kuyrukları oluştu

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul ilk kez edinmek üzere 15 şehirde sokağa çıkma kısıtlaması dün gece yarısı başladı. İstanbul'da drone ile havadan görüntülenen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde ise yapılan denetimlerde yasağa kar

Yasağa karşın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde uzun vasıta kuyrukları oluştu

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul ilk kez edinmek üzere 15 şehirde sokağa çıkma kısıtlaması dün gece yarısı başladı. İstanbul'da drone ile havadan görüntülenen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde ise yapılan denetimlerde yasağa karşın uzun vasıta kuyrukları meydana geldi.

İSTANBUL SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

Yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele zarfında yayınlanan genelgeyle 14 büyükşehir ve Zonguldak'da hafta sonu geçerli olacak olan sokağa çıkma kısıtlaması saat 00.00 itibariyle başladı. Kısıtlama sebebiyle vatandaşların evlerine geçmesiyle, İstanbul hemen hemen sessizliğe büründü.

DENETİMDE KUYRUK OLUŞTU

Kısıtlamanın birincil gününde polis ekipleri tarafından 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde denetimler devam etti. Denetimler sırasında kısmi vasıta kuyrukları oluştu. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki kuyruk drone ile havadan görüntülendi.

Yasağa rağmen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde uzun araç kuyrukları oluştu

YASAĞA UYMAYANLARA CINAYET UYGULANACAK

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "4 jurnal sokağa çıkma kısıtlaması bulunan illerimizde, vatandaşlarımızın evlerinde kalarak alınan kararlara riayet etmeleri büyük tartı talep etmektedir. Kararlara uymayan vatandaşlarımıza, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK'nın ilgili maddeleri zarfında adli ya da yönetimle ilgili işlem uygulanacaktır. Tedbirlere uyduğumuz sürece koronavirüsle mücadelemizde her gün daha iyi bir noktaya geleceğiz. Vatandaşlarımızın bu engebeli süreçte göstermiş olduğu katlanma ve özveriden dolayı teşekkür ediyoruz" denildi.

KISITLAMADA AÇIK OLAN YERLER

Büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak olmak üzere toplam 15 ildeki 4 jurnal sokağa çıkma kısıtlaması 19 Mayıs Salı günü saat 24.00'da sona erecek. Kısıtlamanın olduğu pazartesi ve salı günleri marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar 10.00-16.00 saatleri arasında etkinlik gösterebilecek. Pazartesi ve salı günleri 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve aşağıda bulunanlar hariç edinmek üzere zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve vasıta kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav ve kasaplara gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 16 Mayıs Cumartesi ve 17 Mayıs Pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve online satmak yapan işletmeler de kapalı olacak.

En hoş 19 Mayıs sözleri! Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs mesajları! Resimli 19 Mayıs sözleri!

Yasağa rağmen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde uzun araç kuyrukları oluştu

Kaynak: İHA