Gözaltına alınan 'Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş adli denetleme şartıyla hür bırakıldı

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde 8 ilde eş zamanlı olarak "Hijyen" operasyonu düzenlendi. sosyal ağ üzerinden suç örgütü elebaşları ve üyelerinin birbirini ölümle tehdit etmesi üzerine operasyon düzenlenen ille

Gözaltına alınan 'Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş adli denetleme şartıyla hür bırakıldı

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde 8 ilde eş zamanlı olarak "Hijyen" operasyonu düzenlendi. sosyal ağ üzerinden suç örgütü elebaşları ve üyelerinin birbirini ölümle tehdit etmesi üzerine operasyon düzenlenen iller arasında İstanbul'da yer aldı.

DÖRT KİŞİ GÖZALTINA ALIMIŞTI

İstanbul Organize Suçlarla Çaba Şube Müdürlüğü ekipleri, aynı zamanlı gerçekleşen baskında arasında Cenk Ç., Başarı Ç. ve Ali Y.'yi İstanbul'da "Hanımağa" lakaplı Güniz Akkuş'u ise Mersin'de gözaltına almıştı.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA ÖZGÜRLÜK BIRAKILDILAR

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. Mersin'de olan Akkuş ise SEGBİS (Ses ve Görünüm Bilişim Sistemi) üzerinden açıklama verdi. Şüphelilerin 4'ünün de Adli Denetim hükmü uygulanarak serbest kaldığı öğrenildi.

Gözaltına alınan 'Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

GÜNİZ AKKUŞ ESKİ POLİS

Güniz Akkuş, 15 yaşına dek ailesiyle Almanya'da yaşadı. Tatil için geldiği Antalya'da gördüğü motorlu polis ekipleri Yunuslar'a hayran kalan Akkuş, polis olmaya karar verdi. Almanya'daki arkadaş çevresinden hoşlanmayan ailesi, Türkiye'ye gelerek polis olmasına razı oldu. Arkadaşları göre çabuk saldırı ve başına buyruk biri olarak tanımlanan Güniz Akkuş, takıştığı amirinin açtırdığı soruşturmanın ardındaki Kilis'e sürgün edildi. sonradan da benzer amirini korkutma ettiği için meslekten ihraç edildi.

Gözaltına alınan 'Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

20 KİŞİLİK HARAÇ ÇETESİ KURDU

Hanımağa lakaplı Güniz Akkuş, görevden ihraç edildikten daha sonra İstanbul'a döndü. Suç dünyasını yakından tanıyan 28 yaşındaki Güniz Akkuş, burada 20 şahsiyet bir haraç çetesi kurdu. İstanbul'un gösteri mekânlarında kendini Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli güvenlik amiri olarak tanıtıp haraç isteyen "Bayan ağa" önce Etiler bölgesindeki minik barları gaye seçti. Zamanla sosyetenin takıldığı ünlü mekânları da haraca bağladığı iddia edildi. Güniz Akkuş son olarak meşhur ziyafet merkezi Reina'yı niyet seçince yakalandı.

Gözaltına alınan 'Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıGözaltına alınan 'Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı